ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО КОРОНАВІРУС -  COVID-19?

Mon

16

Aug

2021

УРЯД ЗМІНИВ УМОВИ РОБОТИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

У разі виходу регіонів із “зеленого” карантинного рівня епідемічної безпеки, заклади освіти зможуть працювати, якщо вакцинованими будуть мінімум 80% персоналу.

Про це йдеться у постанові, яку ухвалив Уряд у середу, 28 липня, під час засідання.

Постановою КМУ від 28 липня 2021 р. № 787 внесено зміни до постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", згідно з якими у разі встановлення «жовтого», «помаранчевого», «червоного» рівня епідемічної небезпеки забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти та проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти у разі відсутності у більш як 20 відсотків персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Постанова від 28 липня 2021 року № 787 набрала чинності з 5 серпня 2021 року.

“Однією з важливих новацій стають правила роботи навчальних закладів в умовах карантину. У разі виходу регіону з “зеленої зони”, тобто потрапляння в “жовту”, “помаранчеву” чи “червону”, задля роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу”, – прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У МОЗ наголошують, що “тільки так освітяни знову зможуть повернутись до звичного життя і навчання” і додали, що вакцинація працівників закладів відбуватиметься “організовано, мобільними бригадами з імунізації”.

 

Варто звернути увагу на те, що дана постанова не вводить примусову вакцинацію для освітян. Проте, оскільки забороняється у разі встановлення «жовтого», «помаранчевого», «червоного» рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти та проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти у разі відсутності у більш як 20 відсотків персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, за наявності таких умов для працівників закладів освіти може запроваджуватися дистанційна робота, а в разі неможливості виконання обов’язків у дистанційному режимі (наприклад, у кухарів закладів освіти) – роботодавцем має бути введено простій (зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. (частина 1, ст. 113 КЗпП, Закон України від 17.03.2020 №530-ІХ).

0 Comments

Tue

29

Jun

2021

ДІЛИТИСЯ ДОСВІДОМ – ЗАВЖДИ ПРИЄМНО!

Ділитися досвідом – не лише приємно, а це ще й допомагати собі та іншим підвищувати професійний рівень.

Вихователька «Дзвіночка» Тетяна Кузьміна взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ У РОБОТІ ВИХОВАТЕЛЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ» (18 червня 2021 р., м. Житомир)

Колектив "Дзвіночка"  вітає Тетяну Владиславівну та бажає нових освітянских цікавих подій!

 

 

0 Comments

Tue

22

Jun

2021

ВИДАНО ЗБІРНИК З ВІДПОВІДЯМИ НА ПИТАННЯ ЩОДО ВАКЦИНАЦІЇ ОСВІТЯН ПРОТИ COVID-19

Шановні колеги!

Для освітян вийшла збірка запитань та відповідей про вакцинацію проти COVID-19

Працівники закладів освіти — одна з пріоритетних груп населення, яких зараз щеплюють проти COVID-19 в Україні.

Для того, щоб кожний педагогічний працівник зміг зробити свідомий вибір і захистити себе від коронавірусної хвороби, Міністерство охорони здоров’я разом з ЮНІСЕФ створили для освітян збірку відповідей на найпоширеніші запитання про вакцинацію проти COVID-19.

Збірка «Освітянам: запитання і відповіді про вакцинацію від COVID-19» містить відповіді на ключові запитання про вакцинацію та про те, які вакцини використовуються в Україні, як вони діють, які можуть бути реакції на них, про те, коли та як можна щепитися людям з різними супутніми хворобами та тим, хто вже переніс COVID-19.

 

УВАГА! Збірка прикріплена нижче!

 

 

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/news/6447-vidano-zbrnik-z-vdpovdyami-na-pitannya-shchodo-vaktsinats-osvtyan-proti-covid-19

Read More 0 Comments

Sat

10

Apr

2021

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ У ВОГНИЩІ COVID-19

Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку пошир
Постанова_ГДСЛУ_№55 (1).pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Про вжиття протиепідемічних заходів у вогнищі COVID - 19 в закладах освіти
Освіта (1).pdf
Adobe Acrobat Document 526.3 KB
Про затвердження протиепідемічник заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням корона
Постанова 50 (1).pdf
Adobe Acrobat Document 1.3 MB

0 Comments

Thu

25

Mar

2021

ПРО "ЧЕРВОНИЙ" РІВЕНЬ ЕПІДЕМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ З 24.03.2021 РОКУ

Організація роботи закладу дошкільної освіти здійснюється у відповідності до постанов Головного державного  санітарного лікаря України від 22.09.2020 №55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

0 Comments

Thu

11

Feb

2021

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Рекомендації щодо забезпечення якості дошкільної освіти України в умовах карантину
doshkilnaosvita-metodrekomendatsii.pdf
Adobe Acrobat Document 1.1 MB

0 Comments

Thu

11

Feb

2021

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ЯКІСНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Інформаційно-освітні матеріали щодо профілактики захворюваності та засоби запобігання поширенню COVID-19, проведення часу на свіжому повітрі та співпраця всіх учасників освітнього процесу. Про ці та інші поради щодо забезпечення якості дошкільної освіти України в умовах карантину йдеться у рекомендаціях від Українського інституту розвитку освіти (УІРО).

За даними моніторингу ЮНЕСКО, на початку пандемії COVID-19 понад 160 країн, включно з Україною, запровадили загальнодержавні закриття закладів освіти. В Україні дитсадки частково відновили свою роботу в червні 2020 року з дотриманням нових правил у роботі, затверджених Міністерством охорони здоров’я.

У липні 2020 року Міністерство освіти і науки України спільно з ЮНІСЕФ за сприяння Інституту освітньої аналітики провело онлайн-опитування керівників, вихователів, батьків, діти яких відвідують заклади дошкільної освіти. Воно було спрямовано на з’ясування стану готовності відновлення освітнього процесу в дитсадках в умовах пандемії, а також наявності ресурсів та інструментарію для організації дистанційного та змішаного навчання.

 

Читати далі: https://mon.gov.ua/ua/news/yak-organizuvati-yakisnij-osvitnij-proces-v-ditsadkah-v-umovah-karantinu-ukrayinskij-institut-rozvitku-osviti-rozrobiv-rekomendaciyi-dlya-kerivnikiv-pedagogiv-ta-batkiv?fbclid=IwAR1Bg8OriNJc-0gcGXr62U15fu9d_7nqpKW_Uhelrdg5fsB7e-_gSZ_ny8I

 

0 Comments

Sun

20

Dec

2020

ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ ТА СПОСОБОМ ПРОНИКНЕННЯ В ОРГАНІЗМ ВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ

Read More 0 Comments

Wed

09

Dec

2020

КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ З 8 СІЧНЯ ДО 24 СІЧНЯ

Read More 0 Comments

Thu

24

Sep

2020

МОЗ ОПРИЛЮДНИЛО НОВУ ІНСТРУКЦІЮ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (COVID-19)

Протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти на період карантину
у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Постанова_ГДСЛУ_№55.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Fri

18

Sep

2020

ЯК ЗАПОБІГТИ ЗАХОВОРЮВАННЮ НА COVID-19

Ситуація з розповсюдженням коронавірусної інфекції в нашій країні значно погіршилась. Проте дитячі садки продовжують працювати, але у режимі адаптивного карантину.

В нашому садочку працівники закладу чітко дотримуються всіх умов задля запобігання поширенню COVID-19. Дуже важливо, щоб батьки також усвідомлювали свою роль у цьому процесі.

Отже, пропонуємо перелік важливих кроків для батьків, які допоможуть захистити себе та своїх дітей від зараження респіраторними вірусами:

1. Тримайте дітей вдома, якщо вони захворіли. При найменших ознаках захворювання - головна біль, нежить, почервоніння горла, біль у животі чи суглобах, нудота і т.д., тобто - при НАЙМЕНШИХ ознаках захворювання - залишайте дитину вдома і задля її вдасної безпеки, і безпеки інших дітей та безпеки персоналу, що працює з дітьми!

 

Чому це важливо?

Read More 0 Comments

Fri

21

Aug

2020

ПРО МАСКИ

 

 

Вірус не літає в повітрі сам по собі, він мандрує в краплинках вологи, які виділяє хвора людина. Маска допомагає затримати ці краплини і перешкоджає поширенню віруса.

0 Comments

Thu

30

Jul

2020

ТИМЧАСОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ В ЗВ'ЯЗКУ З ПОШИРЕННЯМ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ (COVID-19

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-I9) у навчальному 2020-2021 році суб’єкти, що відповідальні за влаштування, утримання закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти (далі – заклади освіти), мають здійснювати свою діяльність з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

 

Читати далі:

 

https://pedpresa.ua/202910-rekomendatsij-moz-shhodo-organizatsiyi-protyepidemichnyh-zahodiv-u-zakladah-osvity.html

0 Comments

Wed

22

Jul

2020

КАРАНТИННІ ЗОНИ УКРАЇНИ: ДЕ І ЯКІ ДІЯТИМУТЬ ЗАБОРОНИ

Read More 0 Comments

Tue

23

Jun

2020

ПРОБЛЕМИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ ДОШКІЛЬНЯТ

Вихователь-методист «Дзвіночка» Наталія Шалда взяла участь в засіданні Круглого столу  авторитетних науковців і методистів з проблем дистанційної освіти дошкільнят: Як організувати взаємодію з вихованцями та їхніми батьками в період карантину? Чи можлива якісна освітня робота педагога з дошкільниками в дистанційному форматі?,   ініційованого редакцією журналу «Дошкільне виховання» (№5/2020. С. 21-29).

 

12 березня всі заклади освіти, зокрема й дошкільної, були закриті на карантин через епідемію коронавірусу (COVID-19). Працівники закладів перейшли в режим дистанцій­ної роботи. Що це означає для адміністрації дитячих садків та педагогів? Як організу­вати взаємодію з вихованцями та їхніми батьками? На спеціальному сайті МОН України mon-covid19.info та в листі МОНУ № 1/9-219 від 23.04.2020 є відповіді не на всі запитан­ня, які хвилюють педагогів дошкілля. Тому редакція і звернулася до авторитетних науков­ців і методистів з проханням поділитися своїм баченням із читачами “ДВ”.

Файл для завантаження, розміщений нижче!

Read More 0 Comments

Mon

22

Jun

2020

В УКРАЇНІ ПОСИЛИЛИ КАРАНТИННІ ЗАХОДИ

В Україні посилили карантинні заходи, які почали діяти з 22 червня.

Перелік правил роботи для дитячих садочків під час адаптивного карантину для працівників:

1.     заборонено перебування в приміщенні дитячого садка без маски!

2.     температурний скринінг перед початком зміни;

3.     дезінфектор на вході;

4.     дезінфекція поверхонь кожні 2 години та після занять;

5.     вологе прибирання з дезінфектором в кінці зміни;

6.     регулярне провітрювання приміщень;

7.     недоступність для дітей місць використаних ЗІЗ;

8.     тимчасове відсторонення осіб з груп ризику;

9.     миття рук і обробка дезінфектором кожні 2 години;

10.  п’ятиденний запас ЗІЗ;

11.  рідке мило та паперові рушники в санвузлах;

12.   утримання від контакту з хворими;

 

13.  самоізоляція при симптомах респіраторного захворювання.

 

 

0 Comments

Mon

08

Jun

2020

РОБОТА ЗАКЛАДУ В УМОВАХ АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ

ШАНОВНІ БАТЬКИ, КОЛЕГИ!

З 9 червня 2020р. дошкільний заклад №1 «Дзвіночок» відновлює роботу і починає працювати в умовах адаптивного карантину.

З метою запобігання поширення коронавірусу у дошкільному закладі вводиться особливий режим роботи  у період адаптивного карантину. Для цього, затверджений особливий графік прийому дітей.  

У зв’язку з відкриттям закладу дошкільної освіти в умовах адаптивного карантину, переконливо просимо вас дотримуватись наступних правил:

 

 1. Перш ніж привести дитину в заклад дошкільної освіти, будь ласка,  зверніть увагу на стан її здоров`я. За найменших підозр у дитини та членів усієї родини захворювань  (ГРВІ, нежить, підвищення температури тощо), необхідно звернутися до сімейного лікаря та обов’язково попередити вихователя чи медичного працівника закладу і вжити заходів щодо  самоізоляції.

 

2. Дотримуйтесь затвердженого графіку прийому дітей, зберігаючи дистанцію з працівниками та іншими батьками 1,5 м. Уникайте скупчення людей.

Рекомендуємо уникати близького контакту з працівниками дошкільного закладу та іншими батьками і дітьми.

 

3. Ранковий прийом дітей буде здійснюватися старшою медичною сестрою  і вихователем групи на території ЗДО, за межами приміщення, згідно затвердженого графіку, що доведений до вашого відому.  Вранці та кожні чотири години упродовж дня, дітям буде проводитись температурний скринінг. Діти, з температурою тіла понад +37,2°С та з ознаками соматичних захворювань, будуть ізольовані. Батьки зобов’язані  негайно забрати дитину з дитячого садка та звернутися до сімейного лікаря.

 

4. Для батьків та інших супроводжуючих осіб, вхід у приміщення дошкільного закладу – заборонений. Забирати дітей ввечері, лише на вулиці, або при вході до дитячого садка.

 

5. Батьки, або особи які їх замінюють, що супроводжують дитину, на  території закладу повинні бути в захисних масках (у тому числі саморобних), так, щоб були покриті ніс та рот, відповідно до карантинних вимог. Необхідно надавати вихователеві правдиву інформацію стосовно стану здоров’я дитини та членів родини.

 

6. У зв’язку з правилами та умовами адаптивного карантину, в закладі буде проводитись систематична дезінфекція обладнання та приміщень,  тому батькам варто надавати медичному працівнику інформацію щодо можливих алергічних реакцій у дітей на миючі , дезінфікуючі засоби та антисептики.

 

7. Забороняється приносити з дому іграшки, їжу, гаджети та інший матеріал (олівці, книги, тощо) окрім особистих речей: одяг, змінне взуття, паперові та вологі серветки, головний убір. Особисті речі дитини складати  в індивідуальний дитячий рюкзачок, а  не передавати в пакеті вихователю.

 

8.Важливо повідомити вихователям свої достовірні мобільні номери телефону, або інших членів родини для зв’язку у разі виникнення непередбачуваної ситуації (погіршення стану здоров’я дитини, тощо). 

 

9. З метою отримання оперативної інформації про зміни в організації роботи ЗДО (режим, освітній процес тощо) щоденно переглядайте офіційний сайт закладу,  сторінку вихователя Вашої групи в Viber, де буде розміщено відповідну інформацію.

 

10. Для вирішення нагальних питань, отримання інформації стосовно роботи закладу звертайтесь до адміністрації  в телефонному режимі або он-лайн. Контактний телефон ЗДО:  (05449) 2-02-95;  e-mail:  shostka-dnz1@ukr.net

 

11. Обмежіть перебування дітей в громадських місцях.  Це є небезпечним для їх і  вашого здоров’я, навіть під час послаблення карантину.                   

 

 

Шановні батьки! Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти власне здоров`я та здоров’я  дітей! 

0 Comments

Fri

05

Jun

2020

ІГРИ З ДІТЬМИ ДЛЯ (РЕ) АДАПТАЦЇ В САДОЧКУ

З 25 травня садочки в Україні почали відновлювати роботу, зважаючи на епідеміологічну ситуацію в регіоні. Серед рекомендацій щодо роботи дитсадків на період адаптивного карантину – дотримання дистанції між дітьми під час занять, харчування та ігор.
Замінити сенсорні ігри й тактильні контакти неможливо. Проте їх нестачу можна частково компенсувати за допомогою ігор і спеціальних занять, які даватимуть відчуття безпеки, близькості й трансформуватимуть напругу. МОН, UNICEF Ukraine та ГО "Смарт Освіта" зібрали ігри та заняття, які допоможуть дошкільнятам адаптуватись до нових умов.

Переглянути та завантажити збірник можна за посиланням: 

uni.cf/2MqmRDv

0 Comments

Wed

27

May

2020

ДІТИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДО ДИТЯЧОГО САДКА

Через пандемію COVID-19 заклади дошкільної освіти були змушені припинити свою роботу на час карантину. Діти провели вдома щонайменше 2,5 місяці. Зараз частині регіонів Україні дозволено відновити роботу садочків.

ЮНІСЕФ разом із дитячим та сімейним психологом Світланою Ройз, ГО "Смарт Овіта" та Міністерством освіти і науки підготували рекомендації для вихователів про те, як підготуватись до безпечного повернення в садочки. Ці рекомендації покликані допомогти педагогам спланувати свою роботу.

 

 

Книга для завантаження, розміщена нижче

Read More 0 Comments

Mon

25

May

2020

ЮНІСЕФ. РЕЛАКСАЦІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ УДОМА, ЩОБ ЗМЕНШИТИ ТРИВОЖНІСТЬ І СТРЕС

Шановні педагоги і батьки!

 

 

До вашої уваги рекомендації  ЮНІСЕФ для завантаження, розміщені нижче!

Read More 0 Comments

Mon

25

May

2020

ЯК ГОВОРИТИ ПРО КОРОНАВІРУС - 19 ІЗ МАЛЕНЬКИМИ ДІТЬМИ

Цей документ надано ЮНІСЕФ із метою якнайширшого розповсюдження серед громад, родин, працівників охорони здоров’я та освіти, а також серед усіх дорослих, які піклуються про дітей.

 

Матеріал розроблено як порадник, що допоможе просто, зрозуміло та спокійно пояснити дітям про коронавірус.

 

Посібник для завантаження, розміщений нижче!

 

Read More 0 Comments

Sun

24

May

2020

У МОЗ ​​ОПРИЛЮДНИЛИ РОЗГОРНУТИЙ ПЕРЕЛІК ПРАВИЛ РОБОТИ ДИТСАДКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило перелік правил роботи дитячих садочків під час адаптивного карантину, які відкриються з 25 травня.

 

МОЗ затвердило певні правила", - йдеться у повідомленні.

Отож, встановлюються наступні правила:

1. Для дітей:
▪️ температурний скринінг (перед прийомом та кожні 4 години);
▪️ обмеження самостійного доступу до дезінфекторів;
▪️ навчання заходам безпеки в ігровій формі;
▪️ гнучкий графік прогулянок та занять;
▪️ обмеження кількостій дітей у групах;
▪️ максимально можливе дистанціювання;
▪️ обмежена кількість занять та ігор з фізичним контактом;
▪️ обмежене одночасне харчування та перебування за одним столом;
▪️ заборона м'яких іграшок;
▪️ повна відмова від багаторазових рушників;
▪️ відмова від килимів з довгим ворсом;
▪️ використання змінного взуття у приміщеннях;
▪️ збільшення кількості прогулянок і занять просто неба.

 

2. Для супроводжуючих осіб:
▪️ обов'язково маски або респіратори;
▪️ заборона масових заходів за участю батьків;
▪️ ранковий прийом та передача дітей в кінці дня на вулиці;
▪️ батьківські збори - дистанційно.

 

3. Для працівників:
▪️ температурний скринінг перед початком зміни;
▪️ дезінфектор на вході;
▪️ дезінфекція поверхонь кожні 2 години та після занять;
▪️ вологе прибирання з дезінфектором в кінці зміни;
▪️ регулярне провітрювання приміщення;
▪️ централізований збір використаних ЗІЗ;
▪️ недоступність для дітей місць використаних ЗІЗ;
▪️ тимчасове відсторонення осіб з груп ризику;
▪️ миття рук і обробка дезінфектором мінімум що 2 години;
▪️ п'ятиденний запас ЗІЗ;
▪️ рідке мило та паперові рушники в санвузлах;
▪️ утримання від контакту з хворими;
▪️ самоізоляція при симптомах респіраторного захворювання.

 

 Джерело: https://www.unn.com.ua/uk/news/1870979-u-moz-povidomili-rozgornutiy-perelik-pravil-roboti-ditsadkiv-pid-chas-karantinu?fbclid=IwAR2TciIppaZTPZMJTPo7bYvH-6eB-9UV8g8GT5n_86RQi1Gj35Tfr0JdmYo#.XsqJ83o_wWw.facebook

0 Comments

Wed

25

Mar

2020

РЕЖИМ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ ПО ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ДО 24 КВІТНЯ 2020 РОКУ

0 Comments

Sat

21

Mar

2020

СКІЛЬКИ ЧАСУ ЖИВЕ ВІРУС

0 Comments

Sat

21

Mar

2020

ЯК ПОВОДИТИСЯ У ЧЕРЗІ В ПЕРІОД ЕПІДЕМІЇ

Sat

21

Mar

2020

АКТУАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ВСЕСВІТНЬОЇ ОРГАНИЗАЦІЇ ЗДОРОВ’Я

0 Comments

Thu

19

Mar

2020

ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ЕПІДЕМІЮ?

0 Comments

Thu

19

Mar

2020

ЯК ЗАПОБІГТИ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ COVID-19

Основні профілактичні індивідуальні заходи

До основних індивідуальних профілактичних заходів належать:
гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка  спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі тощо;

гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкоджувати відразу після використання;

утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра);

утримання від дотиків обличчя руками;

у разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, слід залишитися вдома та утриматись від відвідування місць скупчень людей;

використання медичної маски лише за наявності респіраторних симптомів, перечислених вище, її своєчасна заміна (кожні 3 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням та миттям рук з милом або обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски.

Для отримання актуальної інформації, рекомендацій щодо планування та організації роботи та донесення її до працівників, користуйтесь надійними джерелами: https://www.who.int/emergencies/diseases/ novel-coronavirus-2019/advice-for-public, https://phc.org.ua/, https://moz.gov.ua/.

0 Comments

СТАТИСТИКА:

5 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ НАШОМУ САЙТУ ВИПОВНИЛОСЬ 11 РОКІВ

АДРЕСИ КОРИСНИХ WEB-САЙТІВ:

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ МІСЬКОЇ РАДИ ШОСТКИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ